• Dne: Úterý 19 of únor 2019 v 09:00
Event finished

Lektor:

Katarína DOBEŠOVÁ

Přední odbornice v oblasti daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti a z funkčních požitků. Zkušená a oblíbená lektorka.

Datum konání:

19. února 2019

Časový harmonogram: 

8.15 –  9.00 – prezence účastníků

9.00 – 13.30 – odborný program

Lektor:

Katarína DOBEŠOVÁ

Specialistka v oblasti daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti a z funkčních požitků. Působí na Odboru daně z příjmů fyzických osob a veřejných pojistných Ministerstva financí, autorka odborných publikací a výkladů. Patří k předním odborníkům v dané problematice. Zkušená a oblíbená lektorka.

Komu je školení určeno:

Školení je mzdovým účetním a dále všem, kterých se týká problematika zdaňování příjmů plynoucích zaměstnancům ze závislé činnosti.

Cíl školení:

Cílem školení je seznámit účastníky s problematickými oblastmi při zdanění příjmů ze závislé činnosti, změnami ve zdanění mezd pro rok 2019 a připravit je na roční zúčtování záloh za rok 2018.

Program školení:

Obsah semináře bude průběžně aktualizován dle stavu vývoje legislativních předpisů. Výklad bude ilustrován na příkladech a pro účastníky semináře bude k dispozici podkladový materiál.

  1. Aktuální změny v legislativě.
  2. Změny ve zdaňování mezd pro rok 2019 (NOVELA ZDP - změna při stanovení tzv. superhrubé mzdy od ledna 2019 u zaměstnanců spadajících do systému zahraničního povinného pojištění v EU a EHP, a dále očekávaná změna při vybírání daně srážkou zvláštní sazbou u zaměstnanců bez prohlášení k dani v průběhu roku 2019)
  3. Problematika vybírání záloh na daň z příjmů zaměstnanců za práci v zahraničí
  4. Provedení ročního zúčtování záloh a daňového zvýhodnění za rok 2018 (postup, lhůty, nezdanitelné části základu daně, slevy na dani a daňové zvýhodnění, RZZ u daňových nerezidentů, povinnost podat daňové přiznání u zaměstnanců, atd.)
  5. Soustavná příprava na budoucí povolání
  6. Aktuality v benefitech: daňový režim masáží a solných jeskyní, vykazování příjmů od daně osvobozených na mzdových listech, GDPR ve vztahu k plátcům daně, problematika vzdělávání zaměstnanců a jiné
  7. Informace k daňovým tiskopisům (elektronický tiskopis Prohlášení k dani a Žádost o roční zúčtování záloh, Vyúčtování DPZ a DPS, nové tiskopisy Potvrzení pro r. 2019)
  8. Zodpovězení dotazů účastníků

Další informace:

Účastníci školení obdrží certifikát o absolvování kurzu a podkladové materiály. Součástí školení je občerstvení a nápoje zdarma.

Místo konání:

BEA centrum, Tř. Kosmonautů 1, Olomouc 779 00

BEA campus se nachází 10 minut pěší chůze z hlavního vlakového nádraží Olomouc. Dostanete se sem také tramvají č. 1, 5 nebo 7 - zastávka Vejdovského.