• Dne: Úterý 1 of říjen 2019 v 09:00
Price 2 408 Kč Register

Lektor:

Ladislav ŠPAČEK

Známý propagátor etikety a autor a protagonista televizního seriálu Etiketa a řady knih na toto téma. Působil jako mluvčí Václava Havla.

Ve spolupráci s Akademií nevšedního vzdělávání, s.r.o. Vám nabízíme možnost zúčastnit se speciálního jednodenního programu Etiketa s Ladislavem Špačkem aneb umění společenského vystupování.

Datum konání:

1.10.2019

Místo konání:

Top hotel Praha, Blažimská 4, Praha-Chodov

Čas konání:

9.00 –  16.00 – program s Ladislavem Špačkem

Lektor:

Ladislav ŠPAČEK

Původním povoláním pedagog. Vyučoval na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, v letech 1990–1992 byl redaktorem a moderátorem Československé televize. Od roku 1992 působil téměř jedenáct let na Pražském hradě jako mluvčí prezidenta Václava Havla. Účastnil se bezpočtu vrcholných společenských událostí, jako doprovod prezidenta republiky navštívil více než 50 zemí světa, setkal se s desítkami prezidentů a členů královských rodin. Je autorem a protagonistou televizního seriálu Etiketa a na toto téma napsal již řadu knih: Etiketa, Velká kniha etikety, Nová velká kniha etikety, Komiksová etiketa, Etiketa do kapsy, Business etiketa a komunikace. Dále je autorem hry Starling aneb Etiketa hrou, etikety pro teenagery Špaček v porcelánu a etikety pro dívky Tereza či knihy vzpomínek Deset let s Václavem Havlem. Pro děti napsal tři úspěšné knihy etikety Dědečku, vyprávěj, Dědečku, ještě vyprávěj a Dědečku, už chodím do školy.Originálním způsobem, pouze formou fotografií, přiblížil čtenářům etiketu v česko-anglické publikaci Obrazová etiketa. Působí jako konzultant v oboru komunikace a etikety, pořádá přednášky pro top manažery firem a úřadů.

Program:

  1. Oblékání se všemi detaily (společenské oblečení a business dress code, praktické rady pro muže i pro ženy)
  2. Kontaktní situace (představování, zdravení, navazování rozhovoru, oslovování, vizitky, dary a květiny)
  3. Společenské akce a účast na nich, pozvánky a jak jim rozumět (jak číst zkratky na pozvánkách, např. R.S.V.P., regrets only, co znamená smart casual nebo black tie)
  4. Etiketa běžných každodenních situací (na ulici, ve výtahu, v autě, v restauraci, v divadle)
  5. Nehody a jak je řešit
  6. Stolování (zasedací pořádek, večeře s klientem, chování na banketu i v restauraci, zásady společenského stolování – prostírání stolu, ubrousek, držení příboru, překládací příbor, sklenice, jak jíst exotická jídla atd.)

Místo konání:

Top hotel Praha, Blažimská 4, Praha-Chodov