Zajímavosti a novinky

Podzimní setkání s JUDr. Salačovou

Cestovní náhrady s oblíbenou lektorkou JUDr. Salačovou.
Číst více

Jak zrušit pracovní poměr ve zkušební době?

Zrušení pracovního poměru ve zkušební době je jedním ze způsobů jednostranného rozvázání pracovního poměru v případě, že si účastníci pracovního poměru zkušební dobu dohodli písemně. Jaké podmínky se musí dodržet?
Číst více

Jaké typy občanských průkazů se vydávají?

Občanský průkaz je povinen mít občan České republiky, který dosáhl věku 15 let a má trvalý pobyt na území České republiky. Občanský průkaz může mít i občan, jehož svéprávnost byla omezena.
Číst více

Exekuce zaměstnanců po novele

Vláda schválila novelu občanského soudního řádu, exekučního řádu a dalších předpisů, které by mohly výrazně zjednodušit agendu kolem exekucí. 
Číst více

Školení na míru (in-house)

Rádi vám pomůžeme se zlepšením výkonnosti a dosažením lepších výsledků vašich pracovníků přímo u vás na pracovišti. Díky široké nabídce témat jsme schopni realizovat jednotlivé školení nebo třeba celý vzdělávací blok přímo u vás ve firmě (in-house).
Číst více

Personalistika v kostce

Jak na profesionální zpracování personální agendy?
Číst více

Co přináší novela insolvenčního zákona?

Od 1. 6. 2019 je účinná novela insolvenčního zákona.
Číst více

Pravidla čerpání dovolené

Pravidla čerpání dovolené určuje zákoník práce. Stanovuje nejen to, že dovolenou může zaměstnavatel nařídit, ale i zrušit.
Číst více

Zaměstnávání cizinců z EU a některých dalších zemí

Jaká platí pravidla pro zaměstnávání cizinců z ostatních zemí Evropské unie a v čem se liší, pokud chceme zaměstnat občany ze zemí mimo EU? Jaká povolení cizinec potřebuje, aby mohl pracovat v České republice?
Číst více

Akreditovaná školení pro úředníky na podzim 2019

Systém vzdělávání úředníků upravuje zákon č. 312/2002 Sb., o úřednících územních samosprávných celků a o změně některých zákonů. 
Číst více