Jaký je vývoj controllingu a integrované controllingové řízení, jaké jsou základní principy controllingového čízení?

Dozvíte se na školení VÝVOJ, SOUČASNOST A TREND CONTROLLINGOVÉHO ŘÍZENÍ – DOPORUČENÍ PRO VAŠI PRAXI. 

Controlling je metoda řízení podniku, zaměřená na výsledek. Controlling integruje tradiční účetnictví s plánováním do ucelené koncepce řízení. Zahrnuje plánování, kontrolu a informační toky. Je to koncepce, zaměřená na výsledek. Controlling pro svou aplikaci potřebuje základní informace, které sbírá jak z klasického účetnictví tak z účetnictví manažerského. Controlling není jen o zpětném sledování nákladů, ale je pro něj naopak charakteristická orientace na budoucnost, analýzy minulého stavu a prognóza budoucího vývoje financí organizace a opatření do budoucnosti.

Na školení se seznámíte s manažerskými nástroji, které jsou klíčové pro účelovou konstrukci controllingové aplikace a s jejich integračními vlastnostmi. Na připravených řešených úlohách a modelech budou pro lepší pochopení ilustrovány klíčové body výkladu. Zároveň získáte možnost konzultace vlastních zkušeností a nejasných situací, se kterými se ve své praxi setkáváte.

Školení je určeno vedoucím pracovníkům, pracovníkům controllingu, finančním manažerům, vedoucím týmů a všem ostatním, kteří chtějí porozumět controllingovému řízení.

Školením Vás provede doc. Zralý, který patří mezi přední odborníky na dané téma. Školení se koná 15. února 2019 v BEA centru v Olomouci. Program a další informace naleznete zde.