Moderní podnikání se často odehrává prostřednictvím bleskového psaní na malých displejích, kde je velká šance překlepu nebo pravopisné chyby. Ovšem kolik lidí si uvědomuje, že kvůli špatnému pravopisu je mohou ostatní vnímat jako méně důvěryhodné a inteligentní, než skutečně jsou? Jak napsal zpravodajský server BBC News, pryč jsou dny sekretářek přepisujících těsnopisné záznamy na psacích strojích, a slovníků spisovného jazyka v pevné vazbě, které nechyběly v kancelářské knihovničce.

Teď se většina každodenních záležitostí vyřizuje bleskovým ťukáním prstu na drobné obrazovce. Ale čím menší technologie a čím větší tlak na co nejrychlejší odpověď na e-maily, tím pravděpodobnější je, že se do psané komunikace vloudí chyba, anebo ještě hůř, že systém automatických oprav do textu vloží nevhodné slovo.

Některé pravopisné chyby jsou neškodné a legrační, pro mnohé z nich to ale neplatí. Kvůli obyčejné pravopisné chybě budeme nejen vypadat méně inteligentní, než jsme. Špatný pravopis může způsobit zmatek, nejasnosti a v krajních případech nás připravit o miliony kvůli promeškaným obchodům či pracovním příležitostem.  

Zdroj: tyden.cz

Více informací

Zveme všechny, kterým záleží na pravopisné úpravě textů (e-mail, PR-článek, tisková zpráva, blog, vědecká práce, a jiné) na školení BEZCHYBNÝ PRAVOPIS A MODERNÍ FORMÁLNÍ ÚPRAVA DOKUMENTŮkteré proběhne v Olomouci dne 2.dubna 2019. Lektorem školení je zkušený korektor, redaktor a konzultant v oblasti českého jazyka Mgr. Jan Táborský. ŠKOLENÍ JE AKREDITOVÁNO MINISTERSTVEM VNITRA ČR.

Program školení a přihláška zde.