ZMĚNY VE ZDAŇOVÁNÍ MEZD OD ROKU 2019 A ROČNÍ ZÚČTOVÁNÍ ZÁLOH ZA ROK 2018

Školící místnost Zobrazit větší
 • útery 19. února 2019 v 09:00 hod.
 • únor
 • Olomouc
 • Katarína DOBEŠOVÁ

Lektor:

Katarína DOBEŠOVÁ

Přední odbornice v oblasti daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti a z funkčních požitků. Zkušená a oblíbená lektorka.

Podrobný program školení:

1 700 Kč bez DPH(2 057 Kč s DPH)

Množstevní slevy
Počet účastníků Cena Ušetříte
3 1 954 Kč 309 Kč
4 1 851 Kč 823 Kč

Doporučte školení kolegovi!

Podrobný program školení:

Datum konání:

19. února 2019

Časový harmonogram: 

8.15 –  9.00 – prezence účastníků

9.00 – 13.30 – odborný program

Lektor:

Katarína DOBEŠOVÁ

Specialistka v oblasti daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti a z funkčních požitků. Působí na Odboru daně z příjmů fyzických osob a veřejných pojistných Ministerstva financí, autorka odborných publikací a výkladů. Patří k předním odborníkům v dané problematice. Zkušená a oblíbená lektorka.

Komu je školení určeno:

Školení je mzdovým účetním a dále všem, kterých se týká problematika zdaňování příjmů plynoucích zaměstnancům ze závislé činnosti.

Cíl školení:

Cílem školení je seznámit účastníky s problematickými oblastmi při zdanění příjmů ze závislé činnosti, změnami ve zdanění mezd pro rok 2019 a připravit je na roční zúčtování záloh za rok 2018.

Program školení:

Obsah semináře bude průběžně aktualizován dle stavu vývoje legislativních předpisů. Výklad bude ilustrován na příkladech a pro účastníky semináře bude k dispozici podkladový materiál.

 1. Aktuální změny v legislativě.
 2. Schválené změny ve zdaňování mezd pro rok 2019.
 3. Problematika vybírání záloh na daň z příjmů zaměstnanců daňových nerezidentů a českých zaměstnanců vyslaných k výkonu práce do zahraničí.
 4. Aktuality: daňový režim masáží, vykazování příjmů od daně osvobozených na mzdových listech, GDPR ve vztahu k FS a plátcům daně, nesprávné poskytování naturální mzdy formou zaměstnaneckých benefitů z nedaňových zdrojů, problematika vzdělávání zaměstnanců a jiné.
 5. Soustavná příprava na budoucí povolání – aktuality.
 6. Podmínky pro provedení ročního zúčtování záloh a daňového zvýhodnění za rok 2018 (žádost, zaměstnanci, kteří mají povinnost podat daňové přiznání, zaměstnanci, kteří mohou žádat o provedení RZZ, povinnosti zaměstnavatelů a zaměstnanců při RZZ, zúčtování daňového zvýhodnění a podmínky pro výplatu daňového bonusu, uplatnění nezdanitelných částí základu daně - dary, úroky z úvěrů, soukromé životní pojištění, penzijní připojištění, doplňkové penzijní spoření, odborové příspěvky, úhrada za zkoušky ověřující výsledky dalšího vzdělávání, sleva na manžela, za umístění dítěte, sleva na invaliditu a na průkaz ZTP/P, sleva na studenta, předepsané průkazy pro uplatnění nároku)
 7. Elektronický tiskopis Prohlášení k dani a elektronická Žádost o roční zúčtování záloh.
 8. Informace o platných daňových tiskopisech.
 9. Zodpovězení dotazů účastníků.

Další informace:

Účastníci školení obdrží certifikát o absolvování kurzu a podkladové materiály. Součástí školení je občerstvení a nápoje zdarma.

Místo konání:

BEA centrum, Tř. Kosmonautů 1, Olomouc 779 00

BEA campus se nachází 10 minut pěší chůze z hlavního vlakového nádraží Olomouc. Dostanete se sem také tramvají č. 1, 5 nebo 7 - zastávka Vejdovského.