DAŇOVÉ SOUVISLOSTI PRO PLÁTCE DPH PLYNOUCÍ Z UŽÍVÁNÍ MODERNÍCH PLATFOREM JAKO JE GOOGLE, FACEBOOK, AMAZON, EBAY, apod.

Školící místnost Iota Zobrazit větší
 • útery 23. dubna 2019 v 09:00 hod.
 • duben
 • Olomouc
 • Ing. Vladimír ZDRAŽIL

Lektor:

Ing. Vladimír ZDRAŽIL
Člen metodické rady Svazu účetních, specialista na přeshraniční obchod.

Podrobný program školení:

1 600 Kč bez DPH(1 936 Kč s DPH)

Množstevní slevy
Počet účastníků Cena Ušetříte
3 1 839 Kč 290 Kč
4 1 742 Kč 774 Kč

Doporučte školení kolegovi!

Podrobný program školení:

Datum konání:

23.4.2019

Časový harmonogram:

8.15 –  9.00 – prezence účastníků

9.00 – 14.00 – odborný program

Lektor:

Ing. Vladimír ZDRAŽIL

Člen metodické rady Svazu účetních, specialista na přeshraniční obchod, autor článků pro účetní, daňové poradce, ekonomy a další.

Cíl školení:

Stále více tuzemských podnikatelů využívá služeb výše uvedených on-line platforem. Buď je využívají jako prodejní a logistický kanál (zejména Amazon) při pronikání na zahraniční trhy anebo využívají placených reklamních služeb (zejména Google, Facebook). Svoje osobité postavení má on-line platforma UBER (přeprava osob) či AirBnB (platforma spojující ubytovatele a hosta).

Tento seminář slouží k rozklíčování obsahu smluvního vztahu s těmito platformami a v návaznosti na to i vyřešení daňové povinnosti vyplývající z uplatňování DPH z předmětných transakcí včetně promítnutí do účetnictví. V praxi se totiž velmi často setkávám s odpovědí "nevím, jak mám uplatnit DPH, protože oni neposílají žádné faktury". To bohužel není adekvátní výmluva ….

Komu je školení určeno: 

Všem, kteří využívají výše zmíněných platforem v rámci svého působení k prodeji nebo k propagaci. Pokud např. inzerujete na Googlu nebo Facebooku, toto školení je pro vás vhodné. Stejně tak je určeno i účetním firmám, které pro své klienty tyto transakce zpracovávají v daních a účetnictví. 

Program školení:

   1. E-commerce a jeho zapracování do směrnice k DPH – přehled změn od roku 2019 a schválené změny od roku 2021!
   2. Úloha "daňového statutu" obchodního partnera při přeshraniční fakturaci – aneb několik nezbytných zásad nutných pro správné daňové řešení v závislosti na povaze obchodního partnera.
   3. Osvobození s nárokem na odpočet DPH – jak ho obhájit vůči správci u zbožových obchodů do EU a do třetích zemí s tzv. B2B obchodním konceptem a při využití prodejní platformy – např. Amazon, eBay.
   4. Služby s přeshraničním prvkem – přenesení daňové povinnosti na příjemce plnění (splnění podmínek základního pravidla dle paragrafu 9 ZDPH) anebo dle zvláštních pravidel (viz paragraf 10 ZDPH) s důrazem na reklamu u mediálních gigantů.
   5. Amazon a eBay v detailu – nabízené platformy a jejich využití, stahování review, tvorba či stažení daňových dokladů v závislosti na povaze business modelu, registrace v jiných členských státech v závislosti na využitém business modelu, prodej přes platformy ve třetích zemích.
   6. Reklama na Facebooku a Google – daňově včetně obsahu daňových dokladů!
   7. UBER u smluvních partnerů a zákazníků – účetně a daňově
   8. AirBnB u poskytovatelů ubytování i jejich hostů – účetně a daňově
   9. Diskuze, zodpovězení dotazů účastníků.

   Další informace:

   Účastníci školení obdrží certifikát o absolvování kurzu a podkladové materiály. Součástí školení je občerstvení a nápoje zdarma.

   Místo konání:

   BEA campus, Tř. Kosmonautů 1, Olomouc 779 00

   BEA campus se nachází 10 minut pěší chůze z hlavního vlakového nádraží Olomouc. Dostanete se sem také tramvají č. 1, 5 nebo 7 - zastávka Vejdovského.